Podzim – zahalte se do světa barev!

Češi jsou co se týče oblečení stále velmi konzervativní. Zadívejte se do davu lidí na ulici…vše se slévá do šedo-černé. Podzim je ale měsícem barev, tak proč se neodvázat? Teď zvláště si můžete dovolit ponořit se do barev a svými barevnými kreacemi vybočit z davu šedi!!!

Barvo-mluva – Co o Vás řeknou barvy?

Možná se budete divit, ale barvy o Vás mohou i ledacos prozradit. Pokud máte nějakécolour-pencils-450621_640 oblíbené barvy, které si myslíte, že Vám sluší nebo se v nich dobře cítíte, ladí pravděpodobně i k Vašemu temperamentu. Lidé, kteří se pestře oblékají prostě „chtějí být vidět“ a naopak tmavé barvy signalizují, že dotyčný raději zůstává v ústraní a nechce zbytečně vyčnívat. Velká pozornost působí těmto lidem rozpaky. Ale jsou i výjimky, které mají pouze zálibu v elegantních barvách, které nikoho neurazí.

Barvy jsou i dobrým ukazatelem vašich postojů a emocí. Když budete chtít zaujmout svůj „objev“, budete pravděpodobně volit elegantní či zářivé barvy (např. červenou, černou,růžovou, neonové barvy). Pokud chcete říci „ruce pryč“ zvolíte nevýrazné či chladné odstíny.

Buďte sami sebou!

Zkusit nové barvy a obohatit svůj šatník určitě uvítáte vy i Vaše okolí. Vytyčte si ale svou mez, přes kterou nechcete jít. Není nic horšího než plná skříň „úletů“, které vlastně ani textile-548716_640nechcete nosit (i když občas se prostě chybička vloudí). Přizvěte si k nákupu poradkyni – kamarádku, sestru, mamku… kohokoli na koho se můžete spolehnout a RÁD NAKUPUJE! Není totiž nic horšího než nevrlý člověk, který vás honí, kdy už se konečně rozhodnete, aby jste mohli jet domů :-D. Nejdůležitější je, aby jste se v oblečení a v barvě cítili pohodlně a příjemně. Pokud se v barvě cítíte nesvá… radši ruce pryč!

Tím jakými barvami se obklopujete můžete pozitivně, či negativně ovlivnit svou psychiku. Existují terapie a filosofie, které přisuzují barvám velkou váhu. Ať už mají barvy jakékoliv místo v našich životech je důležité barvám trošku porozumět a vědět, která co symbolizuje. No a to se dozvíte v dalším dílu o barvách! Takže se těšte a sledujte můj blog! 😉


1 komentář u „Podzim – zahalte se do světa barev!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *