Svatý Valentýn – Slavíte nebo ne?

CIMG1449
Zamilované tričko od Alisy

Svátek sv. Valentýna jsem začala registrovat, když mi bylo asi devět let. Alespoň si to takhle pamatuji. Léta jsem se nepokusila o žádné slavení ani v nejmenším. Žádné valentýnky, žádné opičí projevy lásky, žádné dárečky. Později jsem víceméně začala Valentýna slavit, strhnul mě dav. A v tuto chvíli ho vlastně vítám jako další příležitost k oslavě.

Českou společnost lze asi rozdělit na dva tábory: slaviče a zarputilé neslaviče. První  ho berou jako „svátek lásky“, kdy by měl každý svému protějšku dát najevo, že ho má rád. Druhá skupina bere Valentýn jako umělý svátek, dovlečený z Ameriky jen proto, aby si obchody vydělaly. Pravdu mají nesporně oba…na jednu stranu je to pěkná oslava lásky, na druhou stranu je to i obchodní tah.

Pravdou je, že by jsme se měli ke svým bližním chovat tak, abychom lásku oslavovali nejen na Valentýna, ale stále. Měli bychom jednat tak, aby bylo zřetelné že naše druhá polovička pro nás tolik znamená a že si svého partnera považujeme. Ať už tedy svátek sv. Valentýna slavíte či ne, mějte vždy otevřená srdce a po ruce vlídné slovo… 😉

Slavíte sv. Valentýna nebo ne? Podělte se o své zkušenosti na info@alisa-alisa.cz nebo níže do komentářů.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *