Vánoční povídky takové normální rodinky ;-) část 1.

Zdravím všechny své čtenáře po delší době..! Tak na svícnu se nám v neděli rozhořela již druhá svíčka v pořadí a Vánoce jsou skoro za dveřmi. A to mi připomíná pár vtipných vánočních zážitků, o které bych se s Vámi ráda podělila.

Resuscitace kapříka

S kapry je velká legrace, zvláště pokud je máte kvůli dětem doma ve vaně. Jedny vánoceChristmas_carp_in_bathtub jsme měli veselého skákavého kapříka, který si asi chtěl zahrát na delfína. Skákal a cákal po celé koupeně. Z koupelny se proto pravidelně ozývaly šplouchavé zvuky, několikrát i z vany vyskočil! Lapnout ho pak, to byl nářez. Jiné roky, jsme měli zase problém s tím, že se kapřík ve vaně obracel na bok a hrozilo, že lekne. Naše prababička, která s námi bydlí, by kapra nepozřela, pokud by zemřel jinak než klasickou násilnou smrtí – bouchnutím paličkou… proto přišly na řadu oživovací pokusy. V prvé řadě jsme zkoušeli různé babské praktiky, jako je chleba namočený v rumu apod. Kapr na ruma asi moc nebyl, ale zabralo, když jsme mu pouštěli čerstvou vodu do vany a v duchu se modlili, aby to vyšlo. A zabralo to.

Trable s pečivem

I pečivo má své vrtochy… Mé mamince se každoročně daří péci to nejlepší cukroví na světěvánočky a bezvadné vánočky. Jeden rok se stalo, že byly vánočky krásné, výstavní jen je dát za výlohu…Ale k tomuto jedinému účelu byla určeny. Natrefili jsme totiž na špatné sušené droždí a vánočky nejen, že nevykynuly, ale byly tak kamenné, že se daly použít pouze na okrasu nebo jako vražedná zbraň. :-) Naopak s vanilkovými rohlíčky se nám stal pravý opak… po upečení se rozsypaly na prášek. Vůbec jsme nevěděli jak to vzniklo, ale brzy jsme na to přišli. Pod receptem bylo velmi nečitelně napsáno: Rozsýpají se! Nevím proč si tento recept babička tak schraňovala…asi aby jsme měli opravdu veselé Vánoce. Máma pak z té „strouhanky“ udělala báječný sladký salámek…ovšem…asi nejpracnější na světě. 😉

 

 

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *