Zánět močového měchýře – příznaky

Zánět močového měchýře je nepříjemné onemocnění postihující zejména u ženy, ale ani muži nejsou výjimkou. V prvním díle mého seriálu o zánětu močového měchýře bych chtěla upozornit na příznaky této nemoci.

PříznakyCranberries20101210

Ti kteří jsou zánětem močového měchýře zaskočeni poprvé, mohou být trochu zmateni, jelikož se jedná o velmi specifickou, dříve nepoznanou bolest.

Zánět se projevuje palčivou bolestí při močení. I po vyprázdnění močového měchýře zpravidla tato bolest neodeznívá. Tuto nemoc provázejí nepříjemné stahy močového měchýře, pálení močové trubice, pocit neustálého nutkání chodit na malou. Při tomto nutkání doporučuji počkat až se močový měchýř trochu naplní. Močení „na prázdno“ je ještě bolestivější. Narozdíl od zánětu močových cest (který je považován za závážnější onemocnění) je většinou bez teplot. V některých případech může zánět probíhat i bez bolesti, v tomto případě jej také můžete rozpoznat podle zvýšeného zápachu moči a tmavější barvy (příčina je krev v moči).

Pokud Vás postihl zánět močového měchýře, ihned zvyšte přísun tekutin. Odalších metodách jak odvrátit toto onemocnění se dozvíte v dalším pokračování.

Máte dotazy nebo se chcte podělit o vaše zkušenosti? Napište do komentářů nebo na info@alisa-alisa.cz


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *